Niedziela palmowa zwana ; kwietną lub wierzbną ;

W naszym domu Niedziela Palmowa nieco wcześniej . W tym roku ze względu na nadzwyczajna sytuację oraz związane z nią obostrzenia w piątek. Udało się zorganizować mszę i poświęcić przygotowane przez mieszkańców na zajęciach w pracowni terapii palmy.

Historia palm święconych w Kościele katolickim w  ostatnią niedzielę Wielkiego Postu sięga czasów starożytnych. Od zielonej gałązki do wielobarwnej ; tyczki ; Misternie oplatane suszonymi lub papierowymi kwiatami, z dodatkiem kolorowych wstążek lub skromniejsze, zrobione ze zwykłych wierzbowych gałązek z puszystymi ; baziami; otoczonymi ciemnozielonym bukszpanem. Zielone gałązki, które symbolizują radość i odnawiające się życie. Palmy wielkanocne to nie tylko ważny symbol religijny, ale też często owoc artystycznych starań. A takie są nasze. 

I jeszcze bardzo miła niespodzianka. Mieszkańcy naszego domu zostali obdarowani przez uczniów Szkoły Podstawowej nr. 64 im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie ul. Sadzawki 1 wykonanymi przez siebie pięknymi Palemkami. Z całego serca dziękujemy. Palemki ozdobią pokoje mieszkańców oraz przestrzeń wspólną w naszym domu.

Comments are closed.

Skip to content