Zajęcia rekreacyjne

Rekreacja to aktywny wypoczynek; czynne spędzanie wolnego czasu. Szczególnie w warunkach zamieszkania w DPS dbałość o ten obszar życia człowieka jest niezwykle ważny.

 

Rekreacja może mieć charakter indywidualny i sprowadzać się do przyjemnej lektury, słuchania muzyki, oglądania ciekawych programów TV. Ale również - idąc z duchem czasów- to może być również surfowanie po internecie! Kilka naszych Mieszkanek założyło sobie konto na Facebooku i w ten sposób kontaktuje się ze swoimi bliskimi. Pani Krysia odwiedziła "internetowo" niemal wszystkie sanktuaria na świecie a pan Piotr wygrał setki razy w turnieju "Milionerzy".
Ale nic tak człowieka nie uszczęśliwia, jak spotkania z drugim człowiekiem! Od wielu lat wspólnie celebrujemy urodziny Mieszkańców. Każdy Jubilat czuje się wtedy szczególnie wyróżniony. Uroczyście obchodzimy Boże Narodzenie i Wielkanoc, ale również Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, Dzień Kobiet, Walentynki, Andrzejki, Mikołajki, ostatki. Tradycją naszego Domu jest organizacja Pikników Integracyjnych dla Mieszkańców i ich rodzin. To szczególne wydarzenie w kalendarium imprez!
Biesiadowanie integracyjne
Spotykamy się, aby rozmawiać, śpiewać, modlić się a nawet wymyślić katalog życzliwości. Robimy "wypady w Kraków", aby wtopić się w atmosferę naszego miasta.

My i poczciwa Alma Mater
Wyjeżdżamy na wycieczki, chodzimy do muzeów, odwiedzamy inne domy, bierzemy - zlicznymi sukcesami- udział w rozlicznych konkursach, podziwiamy zawsze piękny ogród botaniczny w Krakowie...
Oj dzieje się, dzieje...

Skip to content