Mozaika na talerzu

Małe, różnokolorowe, gipsowe kosteczki to najbardziej pożądany przez terapię towar ostatnich miesięcy. Z uwagi na to, że nie można ich kupić, postanowiliśmy je zrobić. Efekt przeszedł wszelkie oczekiwania. Tysiące mozaikowych kosteczek, masa pomysłów, unikatowe wzory układane na gipsowych i tekturowych talerzach oraz wspaniała zabawa towarzyszyły nam podczas kolejnych warsztatów integracyjnych dla seniorów.

17 września oczywiście padało, a wiadomo, że gips wilgoci nie lubi. Na szczęście okazało się, że Jadalnia Naszego Domu jest elastyczna i nie dość, że pomieściła liczną grupę seniorów i Mieszkańców, to jeszcze całą grupę sześciolatków z Przedszkola Samorządowego nr 1. Integracja odbyła się więc zgodnie z planem, ponieważ dzieci i seniorzy tworzyli razem, pomagali sobie i co najważniejsze inspirowali się wzajemnie.

W czasie, gdy seniorzy kończyli swoje prace, dzieci pod opieką pań animatorek oddały się zabawie w ogrodzie. Była chusta, malowanie twarzy, wata cukrowa, a w świetlicy zainstalowała się fotobudka, która wzbudzała zainteresowanie nie tyko dzieci.

 

By zrelaksować ciało i umysł, tym bardziej, że w okolicach godzin południowych przestało padać, zakończyliśmy kolejne warsztaty integracyjne wspólną gimnastyką.

 

Comments are closed.

Skip to content