“Wszystko, co możesz sobie wyobrazić, jest prawdziwe” – P. Picasso

Nie możemy wybrać się na zakupy, do fryzjera, na wczasy, do zoo. Lista miejsc, które na razie pozostają dla naszych Mieszkańców niedostępne jest bardzo długa. Oczywiście są na niej muzea, galerie i kina. W myśl zasady, że strzeżonego Pan Bóg strzeże, nie narażamy się w tym roku. Jednych to smuci, inni przechodzą obok obostrzeń obojętnie, inni nawet nie zauważyli zmiany.

W związku z tym, że seniorzy nie mogą, bądź nie powinni w pełni korzystać z dobrodziejstw kultury i sztuki, Muzeum Narodowe w Krakowie znalazło sposób, by dotrzeć to tych, którzy dotrzeć sami nie mogą.

Najpierw otrzymaliśmy zestaw kartek z pozdrowieniami od pracowników MNK, w ramach akcji "Pocztówka z Muzeum". Jedna z pocztówek stała się inspiracją i początkiem zabawy, w stylu "co nam z tego wyjdzie". I wyszło!

Autorka ma bardzo duże poczucie humoru, jest niezwykle pogodną i pełną zapału osobą, więc jej interpretacja jednego z portretów wzbudziła wiele pozytywnych emocji zarówno u niej samej, jak i innych Mieszkańców.

W grudniu natomiast otrzymaliśmy prezent. Cały zestaw książek o sztuce! Oglądanie ich będzie przyjemną odskocznią od maseczek, płynów dezynfekcyjnych, rękawiczek i całego tegorocznego zamieszania. Albumy przeniosą nas w świat pastelowej natury i Tytusowych dowcipów. "Wszystko, co możesz sobie wyobrazić, jest prawdziwe." /P. Picasso/

Serdecznie dziękujemy pracownikom Muzeum Narodowego w Krakowie za trud włożony w przygotowanie projektu oraz radość, jaką daje odkrywanie nowych światów.

 

Comments are closed.

Skip to content